Zpět na výběr rostliny

Listoklasec

Listoklasec pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Jeho stébla jsou tuhá, vzpřímená, je řídký, rychle roste. Stébla jsou tmavozelená, má žluté proužky na listech. Ve spodní části roste stéblo cik cak. Výběžky se rozrůstají do šířky. Listy jsou tmavozelené, kopinaté. Je vysoký 400–600 cm.

Stanoviště

Potřebuje vlhké půdy, s živinami, propustné. Slunné až polostinné místo. Přizpůsobí se.

Péče

Dostatek vláhy a živin během vegetačního období.

Použití

Velmi odolný, hodí se i do nepříznivých poloh. Používáme jako soliteru do zahrad, parků, k ochraně proti větrům a do blízkosti vod.

Druhy a odrůdy

Phyllostadsys Aurepulcata f. spectabilis

Má velmi dekorativní stébla, jsou svítivě žlutá se zeleným páskováním. Je dobře mrazuodolný, vysoká okrasná hodnota jako solitera. Je vysoký 300–500 cm.

Phyllostadsys Aurepulcata Aurcocaulis

Ozdobná, má svítivě zlatožlutá stébla, dobře odolná vůči zimě. Je vysoká 300–500 cm.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Listoklasci ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Listoklasce


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.