Zpět na výběr rostliny

Lýkovec jedovatý

Lýkovce jedovatého pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Řídký rozložitý keřík s podlouhlými celokrajnými listy nahloučenými na koncích větví. Trubkovité čtyřcípé květy mají růžovou nebo bílou barvu a výraznou vůni. Kulaté plody jsou zářivě červené.

Stanoviště

Naše domácí dřevina roste přirozeně v lesích pahorkatin. Dává přednost vlhčím na živiny bohatším půdám a nesnáší sucho a plné oslunění. Keř se množí semeny, která roznášejí ptáci.

Kultivary

K vidění je bíle kvetoucí kultivar Alba, kultivar Variegata má bíle žíhané listy.

Zajímavosti

Příbuzný drobnější druh je lýkovec vonný (Daphne odora), který kvete fialkově růžovými květy od prosince do března, tj. již před olistěním. Vyžaduje chráněné polohy a polostín; v našich podmínkách v tuhých zimách často namrzá. Vyskytuje se v různých kultivarech, např. Aureomarginata má ozdobné žlutě lemované listy.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Lýkovci jedovatém ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Lýkovce jedovatého


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.