Zpět na výběr rostliny

Maranta

Marantu pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Maranta vyniká svými výjimečnými listy s výrazným, červeným žilkováním. Barva listů přechází z tmavě zelené do světlé. Dokáže vyrůst do půl metru, vyšší rostliny proto uvažte k opoře. Dobře vypadá, když sesadíte tři maranty a dohromady vypadají jako trs.

Stanoviště

Marantě se daří ve stinném místě, naopak v zimě uvítá světlá stanoviště.

Péče

Nelekejte se, když maranta svine na noc své listy. Ráno se zase probere. Substrát udržujte mírně vlhký, zalévejte dvakrát týdně. Rostlinu často roste, abyste zvýšili vzdušnou vlhkost.

Zemina a hnojení

Potřebuje propustnou půdu, proto nezapomeňte při přesazování na drenáž.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Marantě ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Maranty


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.