Zpět na výběr rostliny

Mnohokvět - hybridy

Mnohokvět pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Na těchto hybridech se podílel Kniphofia uvaria, který je z Kapska, což je Jižní Afrika. Proto můžeme tyto rostliny pěstovat venku celoročně. Vytváří hustou přízemní růžici nebo trs listů, které jsou čárkovité, stálezelené.

Stanoviště

Potřebuje dostatek tepla a slunce, lehčí, propustnou, půdu.

Množení a sázení

Pomocí dělení trsů na jaře nebo výsevem také na jaře.

Kvetení

Květenství je trubkovitý hrozen, který je na silných stvolech, kvete v červnu až červenci. Mladší květy bývají červené a starší květy žluté.

Péče

Na zimu potřebuje přikrývku před vlhkem, to znamená že, celou rostlinu můžeme zakrýt folií nebo kolem kořenů nasypeme listí a ještě překryjeme folií. V létě potřebuje naopak vlhčí půdu.

Choroby a škůdci

  • Padlí (Erysiphceae)
  • Botryotiniová skvrnitost (plíseň šedá, Botryotinia fuckeliana)

Druhy a jejich kultivary

Kniphofia uvaria Border Ballet Knphofia-hybridy: Ice Queen, Shinning Sceptre.

Použití

K řezu, do smíšených trvalkových záhonů, solitera, skalek.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Mnohokvětu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Mnohokvětu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.