Zpět na výběr rostliny

Mochna křovitá

Mochnu křovitou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Hustý rozložitý keř s jemnými větvemi. Má drobné lichospeřené listy. Pětičetné květy bývají nejčastěji žluté. Plodem je nažka.

Stanoviště

Po většině severní polokoule rozšířená dřevina u nás roste v nížinách a středních polohách. Daří se jí v dobře propustných mírně vlhkých půdách na plném slunci i v polostínu. Dobře snáší městské prostředí i sucho. Pro bohatší květ je vhodné rostlinu jednou za 4–5 let zmladit silným řezem.

Kultivary

Existují kultivary s květy různých barev: bílé má Abbotswood, Snowflake a Mount Everest, žluté Farreri, Klondike, Sommerflor nebo Goldfinger, oranžové Annette, růžové Daydawn a červené Red Ace.

Zajímavosti

Od května do konce léta bohatě kvete. Nicméně je vhodné rostlinu občas zmladit silným řezem, aby se hojnost květů udržela. Dřevinu je možno množit odkopky nebo dřevitými řízky.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Mochně křovité ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Mochny křovité


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.