Zpět na výběr rostliny

Modřín opadavý

Modřín opadavý pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Statný strom se širokou vzdušnou korunou. Jemné světle zelené jehlice jsou měkké, na starších větvích vyrůstají v bohatých svazečcích. Menší vejčité šišky mají před dozráním červenofialovou barvu. Hluboký kořenový systém zabraňuje vývratům.

Stanoviště

Tento domácí druh roste od nížin až do horských oblastí. Je to silně světlomilná pionýrská dřevina, nenáročná na půdu. Upřednostňuje suché nebo vápenité půdy a špatně snáší mokro. V městském prostředí bývá relativně odolný.

Kultivary

V zahradách se můžeme setkat s půvabným převislým kultivarem Pendula nebo zakrslým plazícím se kultivarem Repens.

Zajímavosti

Modřín vytváří hodnotnou dobře se rozkládající hrabanku. Často pod ním můžete najít v hojném počtu zářivě žluté modřínové klouzky, které se hodí k přípravě různých houbových pokrmů. V zahradách se můžete setkat s jeho asijským příbuzným modřínem japonským (Larix kaempferi), který má jehlice namodralé, je řidší, rozkladitější a okraje šišek má ozdobně ohnuté nazpět. Také je k dostání v různých kultivarech, ale je poměrně choulostivý na mráz a náročnější na kvalitu půdy.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Modřínu opadavém ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Modřínu opadavého


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.