Zpět na výběr rostliny

Mucholapka

Mucholapku pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Oblíbenou masožravou rostlinu poznáte podle svěračů s drobnými zoubky. Do nich chytá drobný hmyz, který svěrače uvězní uvnitř. Pak ho rozloží a čerpá z nich dusík.

Stanoviště

Mucholapka také vyžaduje hodně světla, a to i při zimování.

Péče

Mucholapku můžete pěstovat doma jako klasickou pokojovku. Liší se ale péčí. Potřebuje neustále vlhkou půdu, klidně ji nechte stát ve vodě. Nedostatek zálivky jí může ublížit.

I když se rostlina jmenuje mucholapka, nepřekrmujte ji. Rostlina sama si vystačí s drobným hmyzem, který naláká svou vůní (tu ale člověk necítí). Dokrmení jí stačí jednou za dva měsíce, pokud se u vás doma vyskytuje hmyz. Jestliže se u vás příliš much, mušek ani komárů nelétá, chyťte jí hmyz jednou měsíčně.

Zemina a hnojení

Jako substrát jí vyhovuje rašelina s příměsí křemičitého písku.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Mulapce ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Mucholapky


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.