Zpět na výběr rostliny

Muchovník Lamarckův

Muchovník Lamarckův pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Kuželovitě rostoucí často nízko větvený stromek nebo keřík. Jemně zubaté oválné listy jsou po rozvití plstnaté a při rašení mají měděnou barvu. Bohatě kvete bělavými květy. Jedlé plody jsou zpočátku červené, po dozrání tmavofialové.

Stanoviště

Severoamerická dřevina u nás roste od nížin do středních poloh. Na půdy je poměrně nenáročná, ale nesnáší vápník. Vyhovují jí polostinná i slunná místa.

Kultivary

Růžově kvetoucí je kultivar Rubescens.

Zajímavosti

Plody muchovníků jsou jedlé, je možné je přidávat do kompotů nebo sušené do čajových směsí. Mnoho druhů pochází se Severní Ameriky, kde jejich plody hojně využívali indiáni, například k přípravě kaší nebo směsi ze sušeného soleného masa (pemmikan), kterému tyto plody dodávaly chuť a zesilovaly konzervující účinek soli.

Muchovník obecný (Amelanchier ovalis) pochází z Evropy, dorůstá jen 2 m, bohatě se zmlazuje z kořenů. Daří se mu na nejrůznějších půdách, včetně skal a vápence. Plody velikosti hrášku jsou černé, bíle ojíněné.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Muchovníku Lamarckovu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Muchovníku Lamarckova


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.