Zpět na výběr rostliny

Myrta

Myrtu pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Patří do čeledi myrtovité. Je jich asi 100 druhů. Pochází ze středomoří.

Myrta je stále zelený keř dorůstající výšky 3 až 5 metrů. Listy drobné, lesklé tuhé. Květy drobné, bílé nebo žluté. Plodem je černá bobule. Obsahují éterické oleje, který mají specifickou vůni.

Péče

Potřebují dostatek světla, snáší i přímé sluneční záření. Přes léto je umístíme ven, kde jim nevadí vysoké teploty. Přes zimu jim stačí teplota 6 až 8°C. Zálivka v létě pravidelná, přes zimu omezit.

Přesazujeme jednou za tři roky nebo podle potřeby. Po květu rostlinu seřízneme, podpoříme tím její růst. Dále přes léto rosíme.

Zemina a hnojení

Mladé rostliny potřebují v substrátu vyšší obsah rašeliny a lehčí zeminu. Starší rostliny středně těžkou, propustnou s vyšším obsahem ornice.

Přihnojujeme od jara do podzimu každých 14 dní 0,1 až 0,2% roztokem plných hnojiv.

Množení

Rozmnožujeme vrcholovými nebo stonkovými řízky. Můžeme celoročně, nejlépe však v září a říjnu. Délka řízku 4 až 6 cm, spodní stranu stimulujeme a zapícháme do květináčů. Za 3 až 4 týdny zakoření. Rostlinky přesadíme do větších květináčů a pěstujeme při teplotě 16°C. Můžeme zaštipovat pro rozvětvení.

Choroby a škůdci

Z přemokření nebo přeschnutí opad listu. Ze škůdců se na rostlině mohou vyskytovat svilušky, třásněnky, mšice a molice.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Myrtě ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Myrty


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.