Zpět na výběr rostliny

Netýkavka

Netýkavku pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Netýkavek je několik set druhů, patří do čeledi Netýkavkovité. Pochází ze severního mírného pásma a tropů. Květy jsou výrazné v různých barvách. Listy úzce kopinaté, na okraji pilovité.

Péče

Netýkavka turecká snáší přímé slunce, potřebují vzdušné místo, ale ne příliš vysoké teploty. I. balsamina potřebuje v létě polostín bez přímého slunce a v zimě potřebuje nízké teploty kolem 15 až 20°C. Zálivka pravidelná, kořenový bal nesmí vyschnout.

Jelikož nám rostlina vydrží pouze jeden rok, tak jí nepřesazujeme. Je určitě lepší si každý rok koupit novou rostlinu ze zahradnictví. Během roku z rostliny obíráme odkvetlé květy a uschlé listy. Zaléváme a přihnojujeme od března do září jednou za dva týdny běžným hnojivem pro rostliny okrasné květem.

Choroby a škůdci

Ze škůdců si musíme dávat pozor na mšice, svilušky, molice. Na příliš suchém a slunném stanovišti opad poupat.

Druhy

Netýkavka balzamína (Impatiens balsamina)

Je vhodná jako pokojová rostlina

Netýkavka turecká (Impatiens walleriana)

U nás se používá jako letnička, která dobře roste na balkonech nebo v zahradě.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Netýkavce ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Netýkavky


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.