Zpět na výběr rostliny

Oleandr

Oleandr pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Patří do čeledi Toješťovité. Oleandr pochází ze středomoří, kde roste jako mohutný keř. U nás ho používáme v létě na terasy a venkovní stanoviště jako solitéra a v zimě do chladného interiéru.

Je to velká, mohutná rostlina keřovitého vzrůstu. Listy úzké kopinaté. Květy jsou drobné v červené, bílé a růžové barvy.

Péče

Potřebuje dostatek světla, dobře snáší přímé slunce. Optimální teploty pro růst 20°C v zimě při vegetačním klidu 5 až 10°C. Zálivka v létě během kvetení dostatečná, v zimě omezíme.

Mladé rostliny přesazujeme jednou za rok nebo za dva do větší nádoby a nové zeminy. Starší rostliny přesazujeme jen málo, podle potřeby. Oleandr dáme na venkovní stanoviště na jaře, když už nehrozí mrazy. Během léta zalíváme, přihnojujeme a můžeme i sprchovat. Na podzim, než začne mrznout, dáme rostlinu do chladného interiéru.

Zemina a hnojení

Potřebuje těžký substrát. Základem musí být kompost nebo ornice, kterou smícháme s rašelinou. Přihnojujeme 0,2 až 0,3% roztokem plných hnojiv.

Množení

Je velmi obtížné a pracné, proto raději necháme na zahradníkovi.

Choroby a škůdci

Rostlina je odolná. Opad listu způsobuje nedostatek světla. A ze škůdců snad jen pozor na červce.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Oleandru ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Oleandru


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.