Zpět na výběr rostliny

Olověnec

Olověnce pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Pochází z Číny, kde ho můžeme najít jako polokeř, v našich podmínkách roste jenom jako nízká, plazivá trvalka s výškou 20–30 cm. Má hnědočervené výhonky se zelenými listy, které se na podzim zbarvují do červena. Roste trsovitě.

Stanoviště

Potřebuje slunná až polostinná místa s lehčí, propustnou půdou.

Množení a sázení

Množíme dělením zjara. Nesmíme rostlinu při sázení utopit.

Kvetení

Kvete v srpnu až říjnu, květy má tmavě modré.

Péče

Rostlina silně odnožuje, také potřebuje na zimu zimní kryt ze smrkových větví. Pravidelná zálivka, čistění rostliny, to znamená občasné prostříhání od shnilých výhonů a její usměrnění.

Choroby a škůdci

  • Padlí (Erysiphceae)
  • Botryotiniová skvrnitost (plíseň šedá, Botryotinia fuckeliana)
  • Plži

Použití

Do skupinových výsadeb, mobilní zeleň, různé pěstební nádoby, pod vyšší stromy a keře jako půdopokryvná rostlina, na okraje trvalkových záhonů.

Druhy jejich kultivary

Tato trvalka žádné kultivary nemá.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Olověnci ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Olověnce


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.