Zpět na výběr rostliny

Olše šedá

Olši šedou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Široce kuželovitá koruna je složená ze šikmo vystoupavých větví. Nelepkavé jemně zubaté listy jsou zřetelně zašpičatělé, po rozvití ze spodu jemně pýřité. Nelepkavé pupeny rostou na stopkách. Na podzim vytváří hnědé dřevnaté šištičky. Bohatý kořenový systém často tvoří kořenové výmladky.

Stanoviště

Roste od středních do horských poloh. Často roste u vodotečí, ale dobře snáší i půdy suché. Výborně zpevňuje půdu na svazích i na březích vod. Dobře snáší stín i plně osluněná místa. Na půdu je velmi nenáročná.

Kultivary

Mezi kultivary můžeme jmenovat kultivar Lancinata se stříhanými listy, převislý kultivar Pendula nebo zlatolistý kultivar Aurea.

Zajímavosti

Díky své silné pařezové i kořenové výmladnosti se velmi dobře zmlazuje a snáší tudíž výborně i silný řez. Hodí se pro zpevnění uvolněných svahů, ať již suchých nebo podmáčených. Nitrofilní bakterie žijící v kořenových hlízkách obohacují půdu dusíkem.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Olši šedé ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Olše šedé


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.