Zpět na výběr rostliny

Ořešák černý

Ořešák černý pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Mohutný strom se kuželovitou korunou složenou ze silných málo členěných větví. Až půl metru velké složené listy mají výraznou, většině lidí příjemnou vůni. Semena jsou ukryta v hluboce rozbrázděné dřevité skořápce kulovitého tvaru, která je uložena v silně vonící tlusté žlutozelené slupce.

Stanoviště

Pochází se Severní Ameriky a roste u nás v nižších polohách. Vyžaduje hluboké, na živiny bohaté půdy. Je světlomilný, mrazuvzdorný, ale vadí mu předčasné mrazy. Pro svůj mohutný vzrůst potřebuje dostatek prostoru.

Kultivary

Používá se původní druh.

Zajímavosti

Ořechy uložené v tmavohnědém tvrdém obalu jsou jedlé, ale musí se vydloubávat. Dřevěná část plodu se dá vybrousit a použít k dekorativním účelům. Na toaletě nebo v šatníku voní plody lépe než kupované mýdlo. Jen je čas od času kontrolujte, abyste věděli v jakém jsou stavu.

Příbuzný ořešák popelavý (Junglans cinerea) je velmi podobný, ale jeho zašpičatělé plody jsou lepkavé a mají nejedlé jádro.

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Ořešáku černém ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Ořešáku černého


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.