Zpět na výběr rostliny

Ostřice Grayova

Ostřici Grayovu pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Má vzpřímený, trsnatý růst. Listy jsou světle zelené, úzké a obloukovitě převislé. Do podzimu zůstává zelená. Nenáročná, bezproblémová travina. Je vysoká 50–60 cm. Kvete v červnu až srpnu, raší časně z jara, dlouho do podzimu zůstává zelená. Květ je zajímavý, ale nenápadný, ve tvaru hvězdiček.

Stanoviště

Roste skoro v každé zahradní půdě, vlhká, čerstvá, snáší i sušší půdy a nevadí ji slunce ani polostín. Stín už jí však nesvědčí.

Množení a sázení

Dělením na jaře, protože se v této se vyvíjí nové listy a lépe rostlina zakořeňuje. Rýčem jednoduše rozsekneme na jednotlivé oddělky, které pak zasadíme.

Vysazujeme 1 až 3 kusy na m2.

Kvetení

Kvete v červnu až srpnu, má velmi zajímává a nápadná hvězdičkovitá plodenství.

Péče

Hluboké sestřižení z jara a je-li sucho tak zalévat. Také pravidelně hnojit a to dávkou 30–40g/m2.

Choroby a škůdci

  • Padlí (Erysiphceae)
  • Botryotiniová skvrnitost (plíseň šedá, Botryotinia fuckeliana)
  • Plži
  • Háďátka

Použití

Do přírodních výsadeb, dobré jsou pro ni místa blízko vody, tedy břehy potůčku, jezírek. Její plodenství se může sušit a uplatní se ve vazbě.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Ostřici Grayově ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Ostřice Grayovy


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.