Zpět na výběr rostliny

Ostřice muskingumská

Ostřici muskingumskou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Vytváří husté trsy, listy jsou svěže zelené, úzce kopinaté, mohou nám připomínat listy palmy datlové. Květenství jsou krátké hnědé klásky, kvete od července do srpna. Je vysoká 60–70 cm.

Stanoviště

Výslunní až polostín, půdy hlinité, humózní, vlhké.

Množení

Dělením na jaře, protože se v této se vyvíjí nové listy a lépe rostlina zakořeňuje. Rýčem jednoduše rozsekneme na jednotlivé oddělky, které pak zasadíme.

Péče

Starší trsy vylysávají, je nutné jí pravidelně omlazovat dělením. Hnojíme pravidelně, dávkou zhruba asi 30–40g/m2.

Použití

Na okraje potoků, jezírek, lemy dřevin.

Druhy a odrůdy

Wachposten – je vytrvalejší; Silberstreif – slabě roste, je vysoká 50–60cm.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Ostřici muskingumské ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Ostřice muskingumské


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.