Zpět na výběr rostliny

Ostřice šáchor

Ostřici šáchor pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Vytváří volné trsy, listy jsou zelené, kopinaté, drsné, volně sehnuté. Květ je trojhranná lodyha, která nese převisající vakovité klásky. Tyto klásky mají umístěny na dlouhých stopkách. Než dozrají tak mají barvu zelenou. Kvete od července do října, je vysoká 40–80 cm.

Stanoviště

Potřebuje vlhké, občasně zaplavované, půda musí být bohatá na živiny, vápenitá. Slunné až polostinné polohy. Především teplé polohy.

Množení

Dělením na jaře, protože se v této se vyvíjí nové listy a lépe rostlina zakořeňuje. Rýčem jednoduše rozsekneme na jednotlivé oddělky, které pak zasadíme. Díky samovýsevu je možné nechat semenáčky na místě.

Péče

Pokud je nedostatek místa, je lepší ji vysazovat do nádob. Rozrůstá se pomocí semene. Sama se vysemeňuje.

Použití

Pro vodní partie s hloubkou vody 10–30cm, pro bažiny, na okraje jezírek, rybníčků. Klásky, které jsou zralé, mají slámově žlutou barvu a jsou vhodné k sušení a do vazeb.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Ostřici šáchoru ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Ostřice šáchoru


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.