Zpět na výběr rostliny

Ostřice vyvýšená

Ostřici vyvýšenou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Vytváří husté porosty, listy jsou zlatožluté se zeleným okrajem, pokud raší tak je zbarvení velmi intenzivní, úzké a zubaté. Raší časně a přes zimu zůstává zelená. Květenství je hnědavého zbarvení a jsou to husté klasy. Kvete od dubna do května, je vysoká 40–50 cm, nemá velkou okrasnou hodnotu.

Stanoviště

Potřebuje slunné, světlé místo až polostín, půdy vlhké humózní. Na slunných místech pouze, pokud je půda dostatečně vlhká.

Množení

Dělením na jaře, protože se v této době vyvíjí nové listy a lépe rostlina zakořeňuje. Rýčem jednoduše rozsekneme na jednotlivé oddělky, které pak zasadíme.

Péče

Na jaře sestříháme, pokud je sucho, tak zaléváme. Hnojíme pravidelně, dávkou zhruba asi 30–40g/1m2.

Použití

Na břehy potůčků, jezírek, můžeme je dát dohromady s bohyškami, plicníkem, kostivalem.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Ostřici vyvýšené ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Ostřice vyvýšené


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.