Zpět na výběr rostliny

Pavlovnie plstnatá

Pavlovnii plstnatou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Strom s rozložitou korunou má křehké větve. Tmavozelené listy široce vejčité s jedním až třemi hroty jsou po obou stranách plstnaté. Kvete před olistěním na přelomu dubna a května zářivě fialovými květy. Drobné okřídlené plody jsou v zašpičatělých buclatých tobolkách velkých kolem 3 cm, které se po dozrání otevírají.

Stanoviště

Tento velmi ozdobný strom pochází z Číny a u nás vyžaduje chráněná místa nižších až středních poloh, protože v tuhých zimách namrzá. Mladé stromky jsou ještě choulostivější a mohou se pěstovat jen ve vinařských oblastech. Vyžaduje na živiny bohaté půdy, které jsou ovšem čerstvě vlhké. Nejlépe se jí daří na dobře osluněných místech.

Kultivary

Využívá se jen původní druh.

Zajímavosti

V příznivých půdách je možné v okolí stromu najít semenáčky. V době květu je velmi působivý. Lze poměrně snadno rozmnožovat semeny vysetými pod sklo na chladnějším stinném místě.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Pavlovnii plstnaté ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Pavlovnie plstnaté


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.