Zpět na výběr rostliny

Pepřenec

Pepřenec pěstují: dracna, barbarbucha


Pepřenec patří do čeledi Pepřovníkovité. Je jich kolem 600 druhů. Pochází ze Střední a Jižní Ameriky.

Péče

Potřebuje dostatek rozptýleného světla. Teplotu potřebuje po celý rok okolo 20°C. Pepřenec musí mít vydatnou častou zálivku, je náchylný na přeschnutí.

Přesazujeme na jaře nebo v létě jednou za rok. Během roku rostlinu rosíme a obíráme suché listy.

Zemina a hnojení

Substrát středně těžký, propustný, humózní. Hnojíme od dubna do srpna každé tři týdny. Přes zimu stačí jednou za dva měsíce běžným hnojivem na pokojové rostliny.

Množení

Pepřenec rozmnožujeme stonkovými a vrcholovými řízky. Zasadíme po více kusech do květináče se směsí rašeliny a písku. Necháme při 20°C a zvýšené vzdušné vlhkosti zakořenit.

Choroby a škůdci

Přemokření rostliny způsobuje hnití kořenů a opad listu.

Druhy

Peperomia clusifolia (obtusifolia)

Má převislý vzrůst. Listy oválné, kožovité, zbarvené zelenobíle nebo zelenožlutě, některé i do červena. Používáme jí do závěsných nádob nebo jako podrost pod velké rostliny.

Peperomia argireia

Pochází z Brazílie. Vzrůst je vzpřímený. Listy oválné až srdčité, zelené barvy.

Peperomia caperata

Má vzpřímený vzrůst. Listy srdčité, zvrásněné červenofialové bar­vy.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Pepřenci ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Pepřence


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.