Zpět na výběr rostliny

Perlovice

Perlovici pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Listy má světlé zelené, dlouhé řapíky, je dvakrát zpeřený. Rozšiřuje se pomocí plazivých oddenků a výběžků. Raší časně, je citlivá na pozdní mrazíky, na podzim má žlutavě červené zbarvení. V létě se na listech objevují krátké sporofyly s výtrusnicemi. Je vysoká 70–90 cm.

Stanoviště

Potřebuje vlhkou půdu, humózní, hlinitou a světlé až polostíné místo.

Péče

Rašící sporofyly s výtrusnicemi chráníme před pozdními mrazy.

Použití

Roste bujně, ale také hodně záleží na vlhkosti půdy. Čím je půda vlhčí, tím bujněji se rozrůstá, zpevňuje břehy vodních ploch a bažiny.

Druhy a odrůdy

Rotstiel – s červenými řapíky, je menší a méně bujná, měří 70–80 cm na výšku.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Perlovici ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Perlovice


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.