Zpět na výběr rostliny

Pivoňka dřevitá

Pivoňku dřevitou pěstují: Janaen


Rozložitý hustý keř se silnými větvičkami a nápadnými velkými listy, které jsou dvakrát trojčetné. Ozdobné, zpravidla silně vonné květy mohou být jednoduché i plné, jsou vyšlechtěny v různých barvách. Plodem jsou dřevnaté měchýřky.

Stanoviště

Z Číny pocházející dřevina u nás roste v nížinách a středních polohách. Dává přednost živným vlhkým půdám a polostínu. Pokud je půda dostatečně vlhká snese i plné oslunění. Vyžaduje chráněná místa a na zimu je lepší přikrýt chvojím keřík i kořeny. Na jaře odstraňujeme slabé nebo mrazem poškozené větve.

Kultivary

K dostání jsou kultivary s různě zbarvenými květy. Mezi plnokvěté patří: bíle kvetoucí Lacenta a Blache de Chateau Futu, žlutě La Loraine, Chromatella, růžově Centifolia Rosea, Athlete, Comtesse de Tuder, Jeanne d‘Arc a Jules Pirlot, červeně fialové pak jsou Carnea Plena, Souvenir de Ducher a Santin Rouge.

Jednoduché květy mají: bíle kvetoucí Hakugan, žlutě Mme Louis Henry, růžově Saigio Sakura a fialově kvete Beauty of Tokio.

Zajímavosti

Výše jmenované kultivary žluté a oranžové barvy patří kříženci, pivoňce Lemoinově (Paeonia x lemoinei). Množí se buď výsevem semen, kdy ovšem nejsou zaručeny vlastnosti budoucího keře, nebo hřížením.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Pivoňce dřevité ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Pivoňky dřevité


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.