Zpět na výběr rostliny

Plavín

Plavín pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Plavín je vytrvalá vodní bylina z čeledi vachtovitých.

Listy plavou na hladině, lodyha je ponořená ve vodě. Květ je žlutý, rozkvétá nad hladinou od července do září.

Výskyt

Plavín roste v pomalu tekoucích nebo stojatých vodách. Vyžaduje vody teplé a bohaté na živiny, dostatek světla.

Vyskytuje se v západní a jižní Evropě, v Japonsku, Číně, roste v Podunají na Slovensku, v jižních Čechách a jižní Moravě, na Hané.

Často bývá pěstován v zahradách, v okrasných jezírcích. Potřebuje mělké vody. Ve vhodných podmínkách vytváří husté porosty a snadno se množí.

Zajímavosti

Jedná se o zákonem chráněnou rostlinu. Nedaří se jí hlavně v chovných rybnících, kde ji žerou ryby. Zejména ty druhy, které rozrývají dno a tím ohrožují kořeny rostliny.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Plavínu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Plavínu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.