Zpět na výběr rostliny

Plektrantus

Plektrantus pěstují: Simča77


Náleží do čeledě Lamiaceae – Hluchavkovité, pochází z tropu a subtropů. Starší rostliny vytvářejí poléhavé, převislé výhony, listy má řapíkaté, zubaté, vejčité, světle zeleně mramorované. Okraj listů rostlin je bílý, pokud se dotkneme tak charakteristicky páchne.

Stanoviště

Potřebuje slunné až světlé místo.

Množení

Pomocí řízku v únoru až březnu, jsou to vrcholové řízky především. Teplota tak kolem 18°-20°C na zakořenění.

Péče

Pravidelná zálivka, každý 2. týden ji přihnojujeme, přestárlé rostliny je třeba omladit zpětným řezem a moc dlouhé výhony zkrátíme.

Použití

Do truhlíků, květinových mís, závěsných nádob.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Plektrantu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Plektrantu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.