Zpět na výběr rostliny

Podezřeň

Podezřeň pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Má krátký řídký, vzpřímený, trsnatý vzrůst, je vysoká 120–150 cm. List je svěže zelený, opět dvakrát zpeřený, kožovitý. Má svíčkové sporofyly, vzpřímené a na podzim se zbarvují do zlatožluta.

Stanoviště

Musí mít vlhké, humózní až rašelinové, tedy kyselé půdy, místa stinná s vlhčím vzduchem. Pokud má velmi vysokou vzdušnou vlhkost tak může být i na slunci.

Péče

Nesnáší přesazování, to omezuje, až zastavuje její růst.

Použití

Samostatně nebo ve skupinách, do popředí dřevin, mezi dřeviny, k potokům, k okraji rybníčků.

Druhy a odrůdy

Crisata – nemá výrazné podzimní zbarvení, je vysoká 80 cm, má velké vidličnaté špičky listů.

Gracilis – zakrslá odrůda, má jemnější list, list je s červenými řapíky, je vysoká 80 cm.

Purpurascens – řapíky jsou při rašení purpurově červené, je vysoká 80–130 cm.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Podezřeni ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Podezřeně


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.