Zpět na výběr rostliny

Pomněnka

Pomněnku pěstují: Lenka 38, Janaen


Pomněnka bývá v současné době opomíjena. Je to ale škoda, jedná se o naprosto nenáročnou dvouletku, která v dobrých podmínkách roste jako trvalka. Poměrně nízké, asi 20 cm vysoké rostlinky nesou v květnu a v červnu drobné modré nebo růžové kvítky se žlutým středem. Byly vyšlechtěny i vyšší odrůdy vhodné k řezu.

Stanoviště

Rostliny mají rády vlhkou, nepřemokřenou půdy, kyprou, bohatou na živiny. Často rostou ve volné přírodě, u potoků na polostinných místech. Dříve se používaly k výzdobě hrobů.

Péče

Semena pomněnky vyséváme v červnu a v červenci do pařeniště, v září rostliny přesadíme na stanoviště. Na jaře, po odkvětu, celé rostliny zežloutnou, ale většinou koncem léta opět obrostou.

Na zimu je dobré chránit pomněnky chvojím.

Choroby a škůdci

Někdy bývají pomněnky napadány padlím.

Diskuse:


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Pomněnce ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Pomněnky


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.