Zpět na výběr rostliny

Popenec

Popenec pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Původem je z Evropy a Asie, je z čeledi Labiatae – Pyskaté. Je to stálezelená rostlina, zimovzdorná s převislými nebo poléhavými výhony. Má malé, srdčité, chlupaté listy. Květy vyrůstají v úžlabí listů, kvete v dubnu až červnu. Oba druhy jsou jedovaté.

Stanoviště

Stanoviště musí být slunné až světlé pro pestrolistou formu, pro čistě zelenou formu je třeba světlé až polostiné stanoviště.

Množení

Používáme řízky nebo odnože.

Péče

Vydatná a bohatá zálivka, každé 2 týdny přihnojujeme. Potřebuje hlinitopísčitou zeminu nebo jakoukoliv dobrou zahradní zeminu. Výhony, které jsou moc dlouhé se dají odstranit kdykoliv. V zimě přezimuje v 10°C, zálivku omezíme, opět světlé a chladné místo.

Použití

Do závěsných nádob, nevytopená zimní zahrada, skleníky, balkony, na polostinná místa jako pokryvná rostlina, do květinových mís, truhlíků.

Druhy a odrůdy

Glechoma hederacea – zelená varianta, při dotyku květů vonní Glechoma hederacea Variegata – pěstuje se častěji, nesnáší přímé oslunění, tedy pozor na úpal.

Choroby a škůdci

Neznámé


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Popenci ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Popence


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.