Zpět na výběr rostliny

Prodara

Prodaru pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Prodara vznikla křížením Fatsie a Hedery.

Rostlina má úzký kmínek, který je vzpřímený u mladších rostlin. U starších je poléhavý. Listy dlanité, laločnaté, barvy zelené, zeleno bílé nebo zeleno žluté.

Péče

Křížením se docílilo toho, že rostlina je velmi nenáročná. Na světlo nemá vysoké nároky a nevadí jí ani zastíněni. Snese i suchý prašný vzduch, v zimě jí stačí pouhých 4 až 8°C. Zálivka přes léto pravidelná, v zimě omezíme.

Jednou za rok nebo dva rostlinu přesadíme do čerstvé zeminy. Během léta rostlinu rosíme, pro zvýšení vzdušné vlhkosti. Lépe se vyvíjejí listy. K velké rostlině přidáváme oporu a vyvazujeme jí k ní. Pro rozvětvení zaštipujeme.

Zemina a hnojení

Substrát těžší, ornice s jílem. Hnojíme od začátku dubna do října hnojivem na list.

Množení

Prodaru množíme vrcholovými nebo stonkovými řízky. Řízek musí mít 2 až 4 listy. Stimulujeme a zapichujeme do květináčů po více kusech. Při teplotě 20 až 25°C a vyšší vzdušné vlhkosti nám do tří týdnů zakoření.

Rady a tipy

Prodara má všestranné použití. Můžeme jí použít do chladných interiérů, světla i polostínu. Malé rostliny do závěsných nádob, velké jako solitéry a listy se používají i do vazby.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Prodaře ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Prodary


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.