Zpět na výběr rostliny

Pruhovatka

Pruhovatku pěstují: carodejkam


Patří do čeledi poděnkovité. Pochází z Mexika. Je to pnoucí rostlina. Listy jsou z vrchu se dvěma stříbrnými pásky a zespodu červené. Květy jsou růžovo-bílé, drobné a nenápadné. Používáme jí do závěsných nádob nebo k popnutí.

Péče

Potřebuje dostatek světla, ale nesnáší přímé slunce. V létě teploty nad 20°C a přes zimu kolem 15°C. Zálivka dostatečná kořenový bal nesmíme nechat nikdy vyschnout.

Přesazujeme ji každý rok na jaře do nové středně těžké zeminy. Snáší i řez, takže můžeme rostlinu podle potřeby seříznout. Během roku rosíme, zaléváme a přihnojujeme jednou za měsíc běžným květinovým hnojivem.

Množení

Množení pruhovatky je velmi jednoduché. Můžeme množit kdykoli během roku řízky. Řízek má mít 5 až 7 páru listů. Zasadíme do zeminy nebo stačí dát zakořenit do vody.

Choroby a škůdci

Rostlině můžeme způsobit přelitím hnilobu listů a nebo vytáhlý vzrůst. Na škůdce nejsou náchylné.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Pruhovatce ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Pruhovatky


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.