Zpět na výběr rostliny

Ptačí zob obecný

Ptačí zob obecný pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Vzpřímeně rostoucí hustý keř. Drobné vejčité listy jsou na větvích uspořádány převážně vstřícně. Kvete drobnými bílými květy ve vrcholových kuželovitých květenstvích. Plodem jsou černofialové bobule.

Stanoviště

Naše domácí dřevina u nás roste od nížin do středních poloh. Na půdu je nenáročná a dobře snáší sucho. Dokáže růst na plně osluněných místech i v polostínu. Daří se jí v městském prostředí.

Kultivary

Bujně a hustě rostoucí jsou kultivary Atrovirens nebo jen do výšky 1 m dorůstající Lodense.

Zajímavosti

Je to jeden z nejlepších druhů opadavých dřevin pro živé ploty. Výborně snáší řez a lze jej proto libovolně tvarovat. Dobře se množí dřevnatými řízky, ale často najdete na stinnějších místech mladé rostlinky, vyrostlé ze semen roztroušených ptáky, pro které jsou jeho plody vyhledávanou zimní potravou. Pro lidi jsou ovšem plody jedovaté.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Ptačím zobu obecném ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Ptačího zobu obecného


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.