Zpět na výběr rostliny

Puškvorec

Puškvorec pěstují: sud


Patří do čeledi Aceraceae – Áronovité, pochází z Číny, Indie. Je to léčivka, má příjemné aroma. Je vysoká 1,5 m, lodyhy má tříhranné, na okrajích listů se mírně vlní, jinak jsou široké, tuhé. Květenství se skládá z palice, která je umístěna na podpůrném listenu. To vytváří takzvaný toulec. Květy jsou nenápadné, drobné, mají žlutozelenou barvu. Plody po dozrání mají červenou barvu a je to bobule. Kvete od června do srpna.

Stanoviště

Do bahnitých půd. Můžeme použít smíšené půdy s přídavkem rašeliny, do slunných až stinných míst.

Množení

Množíme vegetativně, pomocí kořenových oddělků, napíchaných do bahna. Termín je od března do dubna.

Použití

Na břehy rybníků, zahradních jezírek, k porostům ostřic. Také se používá k řezu do vázy.

Druhy a odrůdy

A. calamus Variegatus

Ozdobná odrůda se žlutě proužkovanými listy.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Puškvorci ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Puškvorce


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.