Zpět na výběr rostliny

Pustoryl věncový

Pustoryl věncový pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Hustý vzpřímený keř má tenčí světle šedivé větve. Vejčité jemně zubaté listy jsou uspořádány vstřícně. Na jaře po rozvití listů bohatě kvete vonnými krémově bělavými květy. Plodem je suchá ze čtyř dílů složená tobolka.

Stanoviště

Dřevina pocházející z jižní Evropy u nás roste od nížin do středních poloh. Na půdu je nenáročná, daří se jí na plném slunci i v polostínu, ale silné sucho jí nesvědčí. Dobře snáší městské prostředí.

Kultivary

Existuje mnoho vzájemně si podobných bíle kvetoucích kultivarů několika příbuzných druhů a jejich kříženců; do výšky 1 m dorůstající plnokvěté kultivary jsou Avalanche, Glacier, Manteau d‘Hermine a s jednoduchými květy Belle Etoile. Výšky 2 m dorůstají plnokvěté kultivary Bouquet Blanc, Virginal nebo Minnesota Snowflake, jednoduché květy mají Atlas, Enchantment a Norma. Původní druh je vyšší, až 3 m vysoký.

Zajímavosti

Pustoryl se dobře množí dřevnatými řízky odebranými v létě nebo na podzim, které zapíchneme na stinné místo do vlhké půdy. Pro svou silnou vůni si získal lidový název český nebo nepravý jasmín.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Pustorylu věncovém ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Pustorylu věncového


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.