Zpět na výběr rostliny

Rákos

Rákos pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Jeho vzrůst je vzpřímený, velmi bujně se rozrůstá pomocí podzemních plazivých oddenků. Listy mají barvy modrozelené, jsou široké, na podzim opadává většina listů. Stébla zůstávají celou zimu, je vysoký 200–400 cm, květy jsou na konci laty, barvy hněděpurpurové. Kvete od července do září.

Stanoviště

Potřebuje slunné místo, půda na živiny bohatá, dobré jsou bažinaté půdy při okrajích vod. Snese zaplavení do 1 m výšky. Pozor nedávat do foliových jezírek, protože tvrdé výběžky poškozují folie.

Množení

Dělením na jaře, protože se v této se vyvíjí nové listy a lépe rostlina zakořeňuje. Rýčem jednoduše rozsekneme na jednotlivé oddělky, které pak zasadíme.

Péče

Při velkém rozrůstání rostlin, je nutné ji usměrnit, pokud bude třeba, vysadíme ji do nádob. Hnojíme pravidelně, dávkou zhruba asi 30–40g/1m2.

Použití

Pouze pro velké vodní plochy, dobře také zpevňuje břehy.

Druhy a odrůdy

Variegatus – Hodnotný kultivar, slabě roste, vhodný i pro malá jezírka. Má žlutě proužkované listy, v létě se zbarvují mírně do zelena, je vysoká 120–150 cm, skoro vůbec nekvete. Je okrasná listem.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Rákosu ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Rákosu


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.