Zpět na výběr rostliny

Rákosovec

Rákosovce pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Je hustě trsnatý, jeho mladé výhonky jsou stroze vzpřímené. Elegantně se sklání s přibývající olistěním, vytváří plazivé, hustě propletené kořenové oddenky, nevytváří výběžky. Stébla jsou zelenožlutá, listy má svěže zelené, kopinaté a dlouze zašpičatělé. Je vysoký 200–300 cm.

Stanoviště

Potřebují slunné až polostíne místo, půdu vlhkou, propustnou, bohatou na živiny.

Péče

Pravidelně hnojíme, za sucha zaléváme. Snáší horko, je citlivá na přemokření. Pokud po letech pěstování jsou moc velké, zmenšíme je pomocí rýče. Hnojení doporučená dávka je 50–150g/1m2.

Použití

Je nejlepší mrazu odolný bambus jako solitera i pro menší zahrádky k blízkosti vod.

Druhy a odrůdy

Jumbo – hustě trsnatý, vzpřímený, rychle roste, je převislý, je vysoký 200 cm.

Simba – je jemnější, slabě roste, je vysoký 150 – 200 cm.

Bimbo – hustý keřík, vzpřímený, je převislý, vysoký 150 – 200 cm.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Rákosovci ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Rákosovce


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.