Zpět na výběr rostliny

Rakytník řešetlákový

Rakytník řešetlákový pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Řídký nepravidelně tvarovaný keř nebo stromek se spoře trnitými větvemi. Úzké celokrajné listy mají stříbřitou barvu. Drobné květy jsou nenápadné. Malé peckovičky zářivě oranžové barvy se na podzim často vyskytují na samičích stromech ve velkém množství.

Stanoviště

Tato euroasijsky rozšířená dřevina u nás roste od nížin do středních poloh. Na půdu je nenáročná, snáší suché, chudé i mokré půdy. Vyžaduje ovšem hodně slunce. Je odolná vůči znečištěnému ovzduší a zasolení poblíž silnic. Rozšiřuje se kořenovými výmladky.

Kultivary

Používá se původní druh.

Zajímavosti

Zářivé plody obsahují velké množství vitamínu C a hodí se k výrobě marmelád a šťáv. Samičí rostliny lze rozeznat již na tříletých sazenicích, tím, že mají větší pupeny.

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Rakytníku řešetlákovém ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Rakytníku řešetlákového


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.