Zpět na výběr rostliny

Řemenatka

Řemenatku pěstují: Lamiia


Patří do čeledi Amarilkovité. Při dobré péči je ozdobná nejen oranžovými květy, ale i mečovitými listy. Používá se jako dárková květina nebo do interiérů.

Péče

Potřebuje slunné stanoviště. V létě je pro ní optimální teploto do 20°C a v zimě při vegetačním klidu jí stačí teploty kolem 10°C. Zálivka v létě pravidelná a při vegetativním klidu jí omezíme. Potřebuje lehký písčitý substrát. Přihnojujeme po odkvětu do začátku srpna jednou za týden.

Klivii přesazujeme po odkvětu jednou za rok nebo za dva. Jestliže chceme, aby nám rostlina kvetla, je nezbytné dodržet vegetační klid.

Množení

Když rostlinu přesazujeme, oddělíme dceřinné odnože, které zvlášť zasadíme.

Choroby a škůdci

Musíme si dávat pozor na štítěnky a červce.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Řemenatce ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Řemenatky


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.