Zpět na výběr rostliny

Ruj vlasatá

Ruj vlasatou pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Široce rozložitý hustý keř má celokrajné obvejčité listy, které po rozemnutí voní. Velká řídká květenství drobných nenápadných květů se mění v nápadná ochmýřená semena s velmi dekorativním účinkem.

Stanoviště

Dřevina původem ze širokého areálu od východního Slovenska až do střední Číny u nás roste od nížin až do horských poloh. Je silně světlomilná a daří se jí nejlépe na propustných bohatých půdách. Miluje vápenec a dokáže snést i sucho. Daleko sahající větve při styku s půdou snadno zakořeňují, výtečně se rozmnožuje dřevnatými řízky.

Kultivary

Vysoce ceněný je kultivar s tmavofialovými listy Royal Purple nebo fialově rašící kultivar Rubrifolius, který má fialová plodenství.

Zajímavosti

Kultivary s barevnými listy vyžadují plně osluněná místa, ve stínu se jejich zbarvení ztrácí. Keř výborně snáší tvarování; nejvhodnější je k tomu jaro.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Ruji vlasaté ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Ruje vlasaté


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.