Zpět na výběr rostliny

Šáchor

Šáchor pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Je to velmi zajímavá pokojová rostlina. Druh Šáchor papírodárný (Cyperus papyrus) byl v Egyptě používaná jako papírodárná rostlina.

Péče

Potřebuje dobré světelné podmínky, snáší i přímé slunce. Teploty přes léto kolem 20 až 25°C a v zimě nad 10°C. Potřebuje vysokou vzdušnou vlhkost, takže často rosíme. Šáchor je bahenní rostlina, takže potřebuje opravdu dostatečnou zálivku. Nevadí mu když je přelitý – i v zimě dostatečně zaléváme a rosíme.

Přesazujeme jednou ročně do hlinité zeminy. Během roku dále přihnojujeme jednou za dva týdny běžným hnojivem pro pokojové rostliny. Kontrolujeme rostlinu, jestli netrpí škůdci (hodně napadají svilušky). A dostatečně rosíme.

Množení

Rozmnožování je velmi snadné. Množíme buď dělením trsů, nebo řízkováním.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Šáchoru ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Šáchoru


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.