Zpět na výběr rostliny

Sametovka

Sametovku pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Zaječí ocásek je jednoletá okrasná tráva. Pochází ze Středomoří. Roste v trsech, z nichž vyrůstají stonky. Na stoncích jsou chlupaté klásky, ve kterých jsou uspořádané květy s osinou. Barva klásků je bílá nebo do zelena. Vzdáleně připomínají zaječí ocásek a působí velice dekorativně.

Sametovka dosahuje v dobrých podmínkách výšky 40–50 cm. Rostlina na některých místech, zejména podél vyprahlých polních cest zplaňuje.

Stanoviště

Nejlépe roste na slunci, v humózní půdě. Hezká je ve společnosti jiných letniček, například slaměnek nebo trvalek s podobnými nároky.

Lze ji zasadit i do truhlíku.

Čím je půda výživnější, tím jsou klasy větší. Déšť rostlině neprospívá.

Péče

Semena z klasu nevypadávají, proto kupujeme celé klasy, které sázíme rovnou do země na stanoviště. Sázíme na jaře, v dubnu a začátkem května. Rostlina je velice nenáročná, kvete od června do srpna.

Rady a tipy

Pěstuje se hlavně k řezu do suchých vazeb. Vynikne i ve váze s drobnokvětými růžemi nebo s lučními květinami.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Sametovce ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Sametovky


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.