Zpět na výběr rostliny

Sasa

Sasu pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Roste řídce a pozvolně, má krátké výběžky. Výběžky mohou vytvářet neproniknutelnou houštinu. Stébla zelená, vzpřímená, tenká, listy zelené, tmavé, široké, kožovité a má výraznou střední žilku.

Stanoviště

Vlhká, půda s živinami, slunné až pohostinné místo

Péče

Musí mít zábranu proti zarůstání. Dobře a bujně roste v chladných polohách s vysokou vzdušnou vlhkostí. Ochraňovat před zimním sluncem, slabě zimovzdorná.

Použití

Pro plošné výpadky, při okrajích jezírek, potůčků, pod dřevinami. Není vhodná pro malé zahrádky a malé plochy.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Sase ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Sasy


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.