Zpět na výběr rostliny

Šeflera

Šefleru pěstují: Achdarek, Lamiia


Tuto pokojovku rozeznáte podle typických členitých listů. Ze stonků vyrážejí větvičky, z jejichž koncích vyrůstají tři až osm lístků. V dospělosti může měřit i metr a půl do výšky. Když se už svou vahou převažuje, zapíchněte do substrátu pevnou tyč a stonky k němu opatrně přivažte provázkem.

Stanoviště

Šeflera patří k často pěstovaným pokojovkám díky své nenáročnosti. Nevadí jí stín ani průvan. Neprospívá jí jen přímé slunce, příliš se nehodí ani na letnění, má ráda chladnější pokojovou teplotu v ložnicích.

Péče

Zalévejte ji dvakrát nebo třikrát týdně, stejně často šefleru pokropte rozprašovadlem s vodou.

Zemina a hnojení

Vyhovuje jí hlinitá půda. Jednou za tři týdny lze přidat k zálivce tekuté hnojivo.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Šefleře ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Šeflery

anahk, 19.08.2014 napsal(a):
U šeflery se nedoporučuje letnění.Když ta moje po jedné zimě vypelichala, vystrčila jsem ji ven pod vzrostlý strom,že ji vyhodím.Zázračně obrostla,je košatá a má asi 250 cm.Od té doby ji pravidelně po zmrzlých vynáším ven. Jenom to množení stále nejde.

Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.