Zpět na výběr rostliny

Sítina

Sítinu pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Má trsnatý a kompaktní vzrůst, lodyhy jsou žlutavě zelené, spirálovitě pokroucené. Kvete od června do srpna, je vysoká asi 40–60 cm. Květy jsou drobné, hnědé v řídkém květenství.

Stanoviště

Potřebuje slunné až polostinné místo, půda musí být bohatá na živiny, nevápenitá. Zaplavena může být 5–10 cm hloubky.

Množení

Dělením na jaře, protože se v této se vyvíjí nové listy a lépe rostlina zakořeňuje. Rýčem jednoduše rozsekneme na jednotlivé oddělky, které pak zasadíme.

Péče

Velmi nenáročná. Hnojíme pravidelně, dávkou zhruba asi 30–40g/1m2.

Použití

Pro bažiny, okraje vod, mělké vodní nádrže.

Druhy a odrůdy

Sítina nízká (Juncus ensifolius)

Má mečovité listy, trávovitý vzhled, je vysoká 20–30 cm.

Sítina sivá Juncus inflexus)

Vytváří husté, zelené polštáře, je vysoká 50–60 cm.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Sítině ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Sítiny


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.