Zpět na výběr rostliny

Skřipec

Skřipec pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Rostlina má listy tmavě zelené, okrouhlé, bezlisté lodyhy, vzpřímené. Je vysoká 100–300 cm. Rosžiřuje se pomocí dlouhých výběžků, díky tomu osidluje velké plochy. Květenství se nachází na konci dlouhých lat, barva je červenohnědá, kvete od června do října.

Stanoviště

Potřebuje slunné místo, na mokrých březích, stojaté nebo pomalu tekoucí vody, hloubka asi 2–3 m.

Množení

Dělením na jaře, protože v této době se vyvíjí nové listy a lépe rostlina zakořeňuje. Rýčem jednoduše rozsekneme na jednotlivé oddělky, které pak zasadíme.

Péče

Pokud se moc rozrůstá, je nutné ho zbrzdit. Pro malá zahradní jezírka je lépe pokud je vysazován do nádob, aby nezarostl celou plochu. Hnojíme pravidelně, dávkou zhruba asi 30–40g/1m2.

Použití

Jako dominantní rostlinu pro vodní plochy, na okraje vod a do pobřežní zóny.

Druhy a odrůdy

Albescens – Na lodyhách má podélně bělavé proužky, roste bujně.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Skřipci ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Skřipce


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.