Zpět na výběr rostliny

Slunečnice

Slunečnici pěstují: Janaen, sud, julisek


Slunečnice roční je krásná, dekorativní jednoletá rostlina. Její původ je v severní Americe, šlechtění byla prováděna i v Rusku. Na rozdíl od vytrvalé slunečnice je nižší, jen do 70 cm a má prošlechtěnější květ, existují jednoduché i plnokvěté kultivary. Některé druhy mají rozvětvený stonek. Kvete od července až dlouho do podzimu se žlutými i načervenalý­mi květy.

Stanoviště

Jak název napovídá, má ráda slunce. Dobré je místo chráněné před větrem, vyšší rostliny vyvazujeme k opoře.

Péče

Často lze koupit už vzrostlé, nakvetlé rostliny v květináči. Měly by mít nepoškozený stonek a květ by neměl být zcela rozvinutý, v ještě lepším případě by rostlina měla mít i další poupata.

Pěstování ze semen je snadné, dobře se sázejí, nejlépe jednotlivě v dubnu, přímo na stanoviště do hloubky asi 2 cm. Klíčí rychle a spolehlivě. Předpěstování v březnu je možné, slunečnice dříve rozkvete.

Jedná se o poměrně statnou rostlinu, proto je nutná výživná, humózní půda, pravidelná zálivka a hnojení plnými hnojivy pravidelně cca 1× za 14 dní. Zemina nesmí vyschnout, rostlina se už pak nevzpamatuje.

Na podzim sesbíráme semena pro jarní výsev.

Rady a tipy

Slunečnice opravdu otáčí svůj květ během dne za sluncem. Díky této vlastnosti byla dříve považována za magickou bylinu.

Diskuse:


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Slunečnici ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Slunečnice


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.