Zpět na výběr rostliny

Sněženky a bledule

Sněženky a bledule pěstují: Lenka 38, Janaen


Sněženky a bledule jsou cibuloviny, které vykvétají společně na začátku jara v únoru a březnu volně v přírodě i na zahrádkách. Květy jsou mrazuvzdorné, kvetou i na sněhu.

Sněženky rostou v Evropě a Asii, u nás je nejznámější sněženka podsněžník, pěstují se už ale i plnokvěté kultivary.

Bledule mají delší dobu kvetení, jsou známé druhy, které kvetou i na podzim. Květy voní.

Stanoviště

Obě dvě cibuloviny mají rády vlhká stanoviště a výživné půdy. Ve volné přírodě je nacházíme například v lužních lesích. Na vhodných stanovištích se samy vysemeňují.

Péče

Sněženky i bledule vysazujeme na podzim do hloubky asi 10–15 cm, vždy více najednou, vynikne tak jejich krása. Listy po odkvětu na jaře neodstraňujeme, počkáme až zcela uvadnou a zežloutnou.

Rady a tipy

Sněženky i bledule jsou jedovaté. Nejvíce jedovatých alkaloidů je obsaženo v cibuli.

Bledule u nás patří mezi ohrožené rostliny a je zákonem chráněná.

Diskuse


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Sněženkách a bledulích ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Sněženek a bledulí


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.