Zpět na výběr rostliny

Spartina

Spartinu pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Má bujný vzrůst, rozrůstá se pomocí krátkých výběžků. Je schopná vytvářet souvislé porosty. Listy má zelené, se žlutým proužkem na okrajích a ostrými hranami. Listy elegantně převisají a na podzim se zbarvují do svítivě žlutého zbarvení. Je vysoká 130–150 cm, květ je slámově žlutý, vytváří kompaktní klasy, ty však nejsou moc ozdobné. Kvete od srpna do září.

Stanoviště

Potřebuje slunné až polostíne místo, vlhké zahradní půdy i mokré půdy.

Množení

Dělením na jaře, protože se v této době vyvíjí nové listy a lépe rostlina zakořeňuje. Rýčem jednoduše rozsekneme na jednotlivé oddělky, které pak zasadíme.

Péče

Seřezáváme až na jaře. Její krása vynikne jak v létě a na podzim, tak i v zimě, když je zasněžená. Teprve po 3–4 letech se nám ukáže v plné kráse. Nechtěné výběžky musíme včas odstranit. Hnojíme pravidelně, dávkou zhruba asi 30–40g/1m2.

Použití

Na vlhké záhony, břehy vod, jezírek, rybníčků.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Spartině ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Spartiny


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.