Zpět na výběr rostliny

Srdcovka

Srdcovku pěstují: Tulda, Lenka 38, Janaen, iris66


Pochází z Japonska a Číny, tvoří trsy s překloněnými stonky. Je vysoká 80 cm. Listy jsou 2–3 krát trojčetné, sivozelené. Nadzemní části brzy po dokvětu zatahují. Patří do čeledi Papaveraceae – Mákovité.

Stanoviště

Potřebuje propustnou, humózní, výživnou půdu s dostatkem vláhy, teplé, chráněné stanoviště v polostínu, ale snese i výsluní.

Množení a sázení

Množí se semenem, dělením, řízky na jaře. Při sázení i množení si musíme dát pozor a být opatrní, protože rostlina je velmi křehká.

Kvetení

Květy má srdčitého tvaru, uspořádané v obloukovitě ohnutých hroznech, růžové barvy a kvete v dubnu až květnu.

Péče

Zálivka musí být pravidelná, ale nesmíme přelívat, protože to nemá ráda a ani přílišné suchu jí nesvědčí. Při manipulaci musíme být opatrní. A sázíme mezi trvalky, které v létě zakryjí její prázdné místo. Kypření půdy, atd.

Choroby a škůdci

  • Padlí (Erysiphceae)
  • Botryotiniová skvrnitost (plíseň šedá, Botryotinia fuckeliana)
  • Plži
  • Háďátka

Použití

Skupinové výsadby (skupiny keřů, stromů), solitérně dom trávníků, trvalkové záhony, k řezu pěstuje se pod sklem, větší skalky.

Druhy a jejich kultivary

Srdcovka drobnokvětá (Dicentra eximia)

Původem ze Severní Ameriky, má jemné, dělené listy, podlouhlé srdčité, světle růžovofialové květy. Vysoká 20cm, rozrůstá podzemními oddenky. Používá se do vlhčích částí skalek, pod vyšší podrosty keřů a stromů.

Dicentra spectabilis’ Alba


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Srdcovce ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Srdcovky


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.