Zpět na výběr rostliny

Štědřenec odvislý

Štědřenec odvislý pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Řidší keř s dlouhými, silně vystoupavými větvemi. Letorosty jsou hustě bíle chlupaté. Jemné listy jsou složené ze třech lístečků na rubu bíle plstnatých. Nápadná bohatá květenství tvoří zlatě zářící převislé hrozny dlouhé až 20 cm. Plodem jsou převislé stříbřitě plstnaté ploché lusky.

Stanoviště

Z jižní Evropy pocházející dřevina u nás roste v nížinách a středních polohách. Dává přednost propustným živným půdám. Daří se mu nejlépe na plně osluněných místech, ale snese i částečné zastínění. Vyžaduje chráněná místa, protože může v tuhých zimách trpět mrazem. Dobře snáší sucho a miluje vápenaté půdy. Je vhodný do městského prostředí.

Kultivary

Používá se původní druh.

Zajímavosti

Celá rostlina je jedovatá. Dá se množit nejlépe dřevnatými stonkovými řízky, které zapícháme do vlhké půdy na polostinné místo.

Příbuzný druh je štědřenec alpský (Laburnum alpinum). Je velmi podobný, jen květenství dosahují délky kolem 30 cm a větévky, listy i plody má světle zelené, zcela lysé.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Štědřenci odvislém ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Štědřence odvislého


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.