Zpět na výběr rostliny

Suchopýr

Suchopýr pěstují: Zatím nikdo, buďte první.


Vytváří vytrvalý, trsnatý vzrůst, listy jsou zelené, ploché, dlouze kopinaté. Je vysoká 40–60 cm, kvete od dubna do června. Květenství je nenápadné, bílé barvy, vlnaté, podobné takovým vatovým chomáčkům.

Stanoviště

Potřebuje vlhké, mokré místo, se zaplavením do výšky 5 cm, půdy chudší, slunná poloha.

Množení

Dělením na jaře, protože se v této se vyvíjí nové listy a lépe rostlina zakořeňuje. Rýčem jednoduše rozsekneme na jednotlivé oddělky, které pak zasadíme.

Péče

Skoro žádná. Hnojíme pravidelně, dávkou zhruba asi 30–40g/1m2.

Použití

Pro bažiny, rašeliniště, vlhké pobřežní zóny u zahradních jezírek, rybníčků. Plodenství se používá k sušení.

Druhy a odrůdy

Suchopýr úzkolistý (Eriophorum angustifolium)

Rozrůstá se pomocí výběžků, má velmi úzký list, ne vždy kvete. Hodí se pouze k velkým vodním plochám např. do parků a na vetší zahrady. Je vysoký 30–40 cm.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Suchopýru ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Suchopýru


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.