Zpět na výběr rostliny

Šuškarda

Šuškardu pěstují: iris66, sud


Pochází ze Severní Ameriky, je až 100 cm vysoká. Má hlízovité kořeny, přízemní růžice čárkovitých listů, květenství je klasovité v barvě fialově růžové, kvete v červenci až srpnu.

Stanoviště

Slunné, teplé místo, propustné, písčité půdy, jinak je nenáročná.

Množení a sázení

Pomocí dělení na jaře nebo semenem také na jaře.

Péče

V zimě nemá ráda mokro, potřebuje přikrývku, proto v létě dobře snáší sucho. Takže nemusíme tak pravidelně zalévat. Opět kypříme půdu, hnojíme.

Choroby a škůdci

  • Padlí (Erysiphceae)
  • Botryotiniová skvrnitost (plíseň šedá, Botryotinia fuckeliana)
  • Háďátka

Použití

Skupinové výsadby, jako solitera k nižším výsadbám, k řezu.

Druhy a jejich kultivary

Liatrus spicata: Floristan Violett, Kobold, Schneewitchen.


Oblast Lednicko-valtického areálu návštěvníkům nabízí množství historických památek, malebné parky i krásné zahrady. Pojďte strávit dovolenou na Lednicko-valtický areál. Ubytovat se můžete v nejvíce navštěvovaných městech na stránkách ubytování Lednice nebo ubytování Valtice. Pokud před zahradami upřednostňujete přírodu a les, vyberte si chaty k pronájmu na okraji lesa v klidném a tichém prostředí. Dovolená v této lokalitě se vyplatí v každém ročním období a zvláště na podzim, kdy zde probíhají vinobraní.

Diskuze

O Šuškardě ještě není na Konev.cz diskuze. Založe ji.

Fotky Šuškardy


Další rostliny

Zobrazit: všechny rostliny, všechny škůdceMáte problém najít potřebné náčiní, když ho nejvíce potřebujete? Máte už dost nástrojů povalujících se bez ladu a skladu v dílně? Poradíme s pořízením vhodného kufru na nářadí.Ynaradi.cz.